- -15%
- Oczekiwanie na dostawę
- Orzechy włoskie całe, dużo połówek, słodkie, mocny smak
- Pochodzą z Polski
- Bez konserwantów, bez siarki
- Do bezpośredniej konsumpcji lub do przygotowania ciast i deserów
- Opakowanie grube chroniące produkt, zamykanie strunowe, zgrzewane
Opis
Główne korzyści
Orzechy włoski w wersji pozbawionej łupinki to wygodna przekąska, ale przede wszystkim dodatek do ciast i deserów. Za sprawą hermetycznego opakowania z zamknięciem strunowym, w którym orzechy są porcjowane, są one idealnie zabezpieczone przed zepsuciem. Nasze orzechy włoskie nie potrzebują konserwantów. Swój smak i aromat zachowują na długo.
Orzechy włoskie cena atrakcyjna!
Właściwości
- są cennym źródłem białka;
- wyróżniają się wysoką zawartością błonnika pokarmowego;
- są bogate w potas, magnez i fosfor.
Więcej informacji o orzechach włoskich znajduje się w naszym poradniku orzechy włoskie - właściwości.
Wprowadzenie
Orzech włoski to orzech i nasiona, owoce drzewa orzechowego. Owoce orzecha, ponieważ są naturalnie chronione twardą skorupą, są w środku oleiste.
Z botanicznego punktu widzenia orzech jest pestkowcem, podobnie jak migdał, to znaczy orzech jest zamknięty w łupinie chronionej przez zewnętrzną mięsistą owocnię, która nie jest jadalna. Jadalne jądro mierzy od 4 do 5 centymetrów długości na 3 lub 4 centymetry szerokości, dzieli się na dwie części i ma śluzówkę na górze, małą twardą i sztywną końcówkę na czubku owocu. Jądro orzecha włoskiego pokryte jest cienką warstwą skórki.
Historia i ciekawostki
Pochodzenie orzechów włoskich jest raczej mgliste, ale staje się coraz bardziej precyzyjne. W rzeczywistości wykopaliska archeologiczne w Ardèche ujawniły istnienie orzechów sięgające ponad 8 milionów lat wstecz. Wiemy, że były one częścią diety człowieka Cro-Magnona w Périgord ponad 17 000 lat temu!
Orzech pospolity (Juglans regia), najbardziej rozpowszechniony gatunek orzecha włoskiego, pochodzi z regionu rozciągającego się od Europy południowo-wschodniej do Himalajów. Gatunek ten często nazywany jest „perskim orzechem włoskim”, ponieważ to Persowie po raz pierwszy go udomowili. Stamtąd handlarze eksportowali orzechy włoskie starymi szlakami handlowymi, aby rozpowszechnić je w całej Europie i w basenie Morza Śródziemnego.
Orzechy były znane Grekom i Rzymianom 2500 lat temu, ale nie docenili ich, ponieważ odmiana, którą znali, była bardzo gorzka.
Zastosowanie w kuchni
Można je wykorzystać w całości, rozdrobnione lub nawet zmielone, aby uzyskać rodzaj proszku. Potencjalnie można ich używać wszędzie! Oczywiście w całości można je spożywać na śniadanie, w formie przekąski, przystawki lub jako aperitif.
Aby nadać im więcej smaku, można je prażyć przed użyciem. Rozdrobnione surowe orzechy włoskie należy umieścić na blaszce i piec w gorącym piekarniku w temperaturze 185°C przez około 10 minut. Można zastąpić nimi każdy inny suchy orzech w swoich przepisach: migdały, nerkowce, orzechy laskowe, kakao, orzechy piniowe, pistacje, prażoną soję itp.
Na śniadanie można je mieszać z innymi zbożami, musli, suszoną żurawiną, nasionami guarany, nasionami lnu lub nasionami chia. Dodaje się je również do twarogu lub jogurtu.
Przeciwwskazania
Orzechy włoskie mogą wywołać alergię, która może mieć poważne konsekwencje, w tym wstrząs anafilaktyczny.
Za dużo orzechów włoskich może powodować ból brzucha. Od zaparć po biegunkę, wzdęcia i skurcze – dolegliwości te są często powodowane przez intensywne ich jedzenie bez picia wystarczającej ilości wody.
Niektóre osoby muszą jeść orzechy w niewielkich ilościach, aby zapobiec nawrotom kamieni nerkowych lub kamieni moczowych.
Jak przechowywać orzechy włoskie?
Orzechy włoskie łuskane, jak wszystkie nasiona oleiste, muszą być przechowywane w szczelnym pojemniku w chłodnym, suchym miejscu.
Można również umieścić je w lodówce lub zamrażarce, aby zwiększyć ich trwałość, zwłaszcza jeśli orzechy są łuskane, ale zimno ma negatywny wpływ na ich smak. Ponieważ orzechy mają tendencję do jełczenia, nie zaleca się robić zbyt dużych zapasów.
Inne opcje
Składniki
Składniki: orzechy włoskie łuskane.
Produkt może zawierać: sezam, orzeszki ziemne i inne orzechy, dwutlenek siarki i gluten. Co to znaczy ?
Kraj pochodzenia: Polska
Indeks glikemiczny: 15
Producent: Go4taste I.Dyląg Allegro Sp.J Bonarka 21, 30-415 Kraków
Wartość odżywcza / 100 g
Wartość energetyczna | 2952 kJ/714 kcal |
Tłuszcz | 65 g |
w tym kwasy tłuszczowe nasycone | 6,1 g |
Węglowodany | 14 g |
w tym cukry | 2,6 g |
Błonnik | 6,7 g |
Białko | 15 g |
Sól | 0,01 g |
Magnez | 121 mg |
Fosfor | 277 mg |
Potas | 410 mg |
Przepisy z tym produktem
-
Kasza bulgur z brokułami i rodzynkami golden
Bardzo oryginalna i kolorowa sałatka, świeża, chrupiąca i bogata w smaku. Idealna jest w zimie jako lunch wege lub na kolację.
-
Batoniki z orzechami i miodem domowe bezglutenowe wegańskie
Domowe batoniki zbożowe z bakaliami są o wiele smaczniejsze niż te kupione w sklepie, są zdrowsze. Składniki można dopasować do własnych upodobań i do własnej diety.
-
Sałatka z selera naciowego, orzechów włoskich i jabłek
Orzechy włoskie są źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Oto wegański przepis na pyszną sałatkę z selera naciowego, jabłek i orzechów włoskich. Można dodać tofu lub ser żółty (wersja wegetariańska).
-
Ciasto z orzechami włoskimi, jabłkami i cynamonem
Niezwykle prosty przepis na niezwykle pyszne ciasto. Orzechy włoskie, jabłko i cynamon to połączenie doskonałe.
-
Kruche ciasteczka z orzechami włoskimi
Pyszne kruche ciasteczka z orzechami włoskimi. Przekąska idealna!
-
Orzechy włoskie karmelizowane
Zrobienie karmelizowanych orzechów, jest bardzo proste, a takie orzechy pięknie wyglądają i świetnie smakują.
Komentarze 0