Pestki moreli gorzkiej - 500g

  • Oczekiwanie na dostawę
  • Pestki moreli cena gorzkiej świeże naturalne  500g
  • Pestki moreli gdzie kupić gorzkiej świeże naturalne  500g
  • Pestki moreli cena gorzkiej świeże naturalne  500g
Pestki moreli cena gorzkiej świeże naturalne  500g Pestki moreli gdzie kupić gorzkiej świeże naturalne  500g Pestki moreli cena gorzkiej świeże naturalne  500g

- Pestki moreli łuskane świeże i gorzkie

- Pochodzą z Uzbekistan

- Bez konserwantów, bez siarki

- Do bezpośredniej konsumpcji lub do przygotowania potraw

- Opakowanie grube chroniące produkt, zamykanie strunowe, zgrzewane

Opis

Morela pospolita należy do gatunku drzew z rodziny różowatych. Owoce moreli są nieduże, podobne do brzoskwiń. Roślina pochodzi z Azji, ale współcześnie występuje ona w wielu zakątkach świata, w tym również w Polsce. Pestka moreli ma delikatnie migdałowy posmak.

Gorzkie pestki moreli, znane również jako migdały morelowe, na pierwszy pierwszy rzut oka przypominają migdały. Od  migdałów różnią się jednak wielkością, kształtem  i smakiem. Pestki moreli są nieco mniejsze a ich forma bardziej okrągła. W pestce moreli wyczuwalny jest posmak owocowy. 

Pestki moreli gorzkiej, podobnie jak ma to miejsce w przypadku gorzkich migdałów, zawierają w swoim składzie amigdalinę. Została ona uznana za witaminę B17, chociaż obecnie nie jest to jeszcze nazwa oficjalna. Po raz pierwszy została ona wyizolowana już w roku 1830, ale dopiero współcześnie zaobserwowano jej korzystne właściwości. W pestkach składnik ten chroni owoce przed robactwem. 

Pestki moreli gorzkiej, które kupić można w naszym sklepie, pochodzą z Uzbekistanu.  Gorzkie pestki moreli produkowane są z gatunku dzikich moreli zwanych „Armeniaca vulgaris”. 

 Zostały zabezpieczone przed zepsuciem przez wysuszenie, nie zawierają w sobie żadnych konserwantów przedłużających ich trwałość. Z tego powodu mogą być one bezpiecznie stosowane.

Czym wyróżniają się nasze pestki moreli gorzkiej?

Doskonały, naturalny smak. 

Pestki z moreli gorzkiej  wyróżniają się naturalnym, lekko gorzkawym smakiem, dlatego stanowią doskonałe urozmaicenie słodkich potraw, deserów, musli czy owsianek.

Rosną na dziewiczych  terenach. 

Pestki moreli z pestki pochodzą z dzikich moreli rosnących na zboczach górskich Uzbekistanu. Zbierane są ręcznie i powoli suszone na słońcu w tradycyjnym procesie.

Nie zawierają dodatków. 

W tradycyjnym i naturalnym procesie produkcji pestek nie są wykorzystywane żadne ulepszacze ani pestycydy, herbicydy i nawozy nieorganiczne.

Wydajne opakowanie. 

Pestki z moreli pakowane są w duże opakowania, które pozwalają na dużą wydajność. Ze względu na to, że dzienna dawka pestek z moreli gorzkiej jest ograniczona do maksymalnie 2 sztuk, możemy cieszyć się nimi przez długi czas  i dodawać  do ulubionych potraw.

Właściwości

Pestki moreli, które dostępne są w sklepie Go4taste.pl, wyróżniają się wysoką zawartością białka.

Zastosowanie

Ze względu na zawartą w pestkach  amigdalinę, osoby dorosłe nie powinny spożywać więcej niż 1-2 na dzień.  Podawanie  pestek moreli gorzkiej dzieciom nie jest rekomendowane. Pestki z moreli gorzkiej najlepiej  jeść w formie surowej.  Można je posiekać i dorzucać do tradycyjnej owsianki,  musli, a także stosować jako dodatek do deserów czy lodów. 

Przechowywanie

Pestki moreli gorzkiej należy przechowywać w szczelnym, zamkniętym i suchym pojemniku. Najlepiej w lodówce. Podobnie jak w przypadku innych nasion i orzechów, przedłużona ekspozycja na ciepło, wilgoć i światło przyczynia się do szybkości jełczenia nasion. Jeśli są właściwie przechowywane, wytrzymają do 2 lat.

Przeciwwskazania

Pestek moreli nie powinny zażywać osoby, których organizm jest osłabiony w wyniku jakiejkolwiek infekcji. Mimo że działają one bakteriobójczo, to osłabiają także komórki naszego organizmu.

20,00 zł
Oczekiwanie na dostawę

Do darmowej dostawy brakuje 250,00 zł

Inne opcje

Składniki

Skład: Pestki moreli gorzkiej

Produkt może zawierać: sezam, orzeszki ziemne i inne orzechy, dwutlenek siarki i glutenCo to znaczy ?

Kraj pochodzenia: Uzbekistan 

Indeks glikemiczny: 15

Producent: Go4taste I.Dyląg Allegro Sp.J Bonarka 21, 30-415 Kraków

Wartość odżywcza / 100 g

Wartość energetyczna 2539 kJ/613 kcal
Tłuszcz 51 g
   w tym kwasy tłuszczowe nasycone 4,3 g
Węglowodany 13 g
   w tym cukry 0,0 g
   Błonnik 0,8 g
Białko 25 g
Sól 0,01 g

Komentarze 0

Na razie nie dodano żadnej recenzji.