Kwiat Lawendy herbata - 100g

  • Kwiat lawendy herbata
Kwiat lawendy herbata

- Kwiat lawendy do naparów , zapach delikatny

- Bez konserwantów, bez siarki, niepasteryzowane

- Do przygotowania napojów

- Opakowanie grube chroniące produkt, zamykanie strunowe, zgrzewane

Opis

Suszone kwiaty lawendy to idealne rozwiązanie dla osób, które szukają naturalnego sposobu na łagodzenie objawów napięcia nerwowego, stresu czy wyczerpania umysłowego. Przygotuj gorący napój z suszonych kwiatów lawendy i ciesz się z ich relaksujący właściwości.

Suszone kwiaty lawendy (Lavandula angustifolia Mill.), od dawna znane są w medycynie ludowej, gdzie wykorzystywane są  jako środek na łagodzeniu stresu, objawów wyczerpania umysłowego, a także wspomagający zasypianie. Kwiatom lawendy przypisuje się wiele właściwości terapeutycznych, a także przeciwzapalnych, przeciwbólowych i przeciwdrobnoustrojowych.

Więcej na temat właściwości kwiatu lawendy przeczytasz w artykule: https://go4taste.pl/blog/kwiat-lawendy-wlasciwosci-i-zastosowanie/

Starannie wyselekcjonowane kwiaty lawendy sprzedawane w sklepie Go4taste.pl pochodzą od sprawdzonych dostawców. Przechowywane są w solidnych i wytrzymałych opakowaniach typu doypack wyposażonych w zapięcie strunowe. W ten sposób możemy wielokrotnie otwierać, zamykać opakowanie przy przygotowaniu naparu bez obawy, że produkt straci swoje właściwości. 

Stosowanie kwiatu lawendy

Przygotowanie naparu z kwiatu lawendy jest bardzo proste. Należy 3 razy dziennie spożywać 3/4 szklanki świeżo przygotowanego naparu. 

Aby przygotować napar, wystarczy zalać 1-2 łyżeczki kwiatów (1-2 g) wrzątkiem i pozostawić pod przykryciem na 20 minut. Po tym czasie napar należy przecedzić i pić małymi łykami. 

Przeciwwskazania

Spożywanie kwiatów lawendy jest bezpieczne dla organizmu, niemniej jednak istnieją pewne przeciwwskazania i środki ostrożności, o których warto pamiętać przed zastosowaniem tej rośliny w celach terapeutycznych.

Przeciwwskazania do stosowania kwiatu lawendy obejmują:

Nadwrażliwość na kwiat lawendy — osoby, które są uczulone na kwiat lawendy, powinny unikać jego stosowania. Mogą wystąpić objawy takie jak wysypka, swędzenie, obrzęk i trudności w oddychaniu. Jeśli podczas stosowania kwiatu lawendy objawy nie ustępują lub nasilają się, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dzieci poniżej 12 lat — brak jest wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania kwiatu lawendy u dzieci poniżej 12 roku życia. Dlatego zaleca się, aby dzieciom nie podawać kwiatu lawendy bez konsultacji z lekarzem.

Kobiety w ciąży i karmiące piersią — przed zastosowaniem kwiatu lawendy w celach terapeutycznych, kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem. Nie ma wystarczających danych na temat bezpieczeństwa stosowania kwiatu lawendy w czasie ciąży i karmienia piersią.

Nie prowadź pojazdów ani nie obsługuj maszyn — kwiat lawendy może wpłynąć na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn, dlatego osoby, które stosują kwiat lawendy, nie powinny prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Przechowywanie

Suszone kwiaty lawendy są wrażliwe na czynniki zewnętrzne, dlatego ważne jest, aby zachować odpowiednie środki ostrożności, aby utrzymać ich jakość i aromat przez jak najdłuższy czas. Kupione w sklepie Go4taste.pl suszone kwiaty lawendy najlepiej przechowywać w temperaturze pokojowej w zamkniętym hermetycznym pojemniku z dala od źródła światła i wilgoci. Możemy przechowywać ją, w której torebce zakupiliśmy lub przesypać do specjalnego słoika. 

10,00 zł
W magazynie, dostawa 24h

Do darmowej dostawy brakuje 250,00 zł

Inne opcje

Składniki

Składniki: kwiat lawendy. 

Produkt może zawierać: sezamorzeszki ziemne i inne orzechyglutenCo to znaczy ?

Kraj pochodzenia: Polska

Producent: Go4taste I.Dyląg Allegro Sp.J Bonarka 21, 30-415 Kraków

Wartość odżywcza / 100 g

Wartość energetyczna 0kJ/0 kcal

Komentarze 0

Na razie nie dodano żadnej recenzji.