- -15%
- Imbir kandyzowany kawałki
- Pochodzi z Tajlandii
- 100% naturalne, bez konserwantów, bez siarki, bez dodatku białego cukru
- Do bezpośredniej konsumpcji, do przygotowania deserów
- Opakowanie grube chroniące produkt, zamykanie strunowe, zgrzewane
Opis
Imbir kandyzowany w kawałkach ma mocny, aromatyczny i lekko piekący smak. Imbir nie zawiera białego cukru. Do dosłodzenia użyta została fruktoza, które stanowi 10% produktu.
Imbir w kawałkach sprowadzany jest z Tajlandii. Korzeń imbiru w wersji suszonej wyprodukowany został w sposób naturalny. Przy jego produkcji nie był używany dwutlenek siarki. Imbir nie był również dosładzany białym cukrem, a w jego składzie w zamiast tego znajduje się naturalna fruktoza.
Suszony korzeń imbiru pocięty w kawałki pakowany jest w szczelne, mocne worki foliowe, które doskonale chronią produkt przed czynnikami zewnętrznymi. Worki zaopatrzono w funkcjonalne zapięcie strunowe, które pozwala na wielokrotnie otwieranie i zamykanie opakowania.
A może wolisz imbir kandyzowany cukrem.
Właściwości:
Imbir kandyzowany, który dostępny jest w sklepie Go4taste.pl, jest bardzo dobrym źródłem błonnika pokarmowego.
Więcej informacji o imbirze znajduje się w naszym poradniku imbir - właściwości.
Zastosowanie:
Imbir w kawałkach można spożywać na surowo prosto z opakowania. Ponadto doskonale sprawdza się do przygotowywania rozgrzewających herbatek z dodatkiem cytryny, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. Suszony imbir stosowany jest w wypiekach szczególnie pierniczków czy ciasteczek korzennych, a także do przygotowywania konfitur oraz kompotów. Imbir suszony też aromatycznym dodatkiem do grzanego wina i piwa.
Historia i ciekawostki:
Imbir (Zingiber officinale) pochodzący z Indii jest jedną z pierwszych przypraw importowanych do Europy.
Słowo "imbir" w sanskrycie cringa-vera co w sanskrycie oznacza “rogaty wygląd” i opisuje jego korzeń.
Imbir po raz pierwszy pojawił się w południowej części starożytnych Chin. Stamtąd rozprzestrzenił się na Indie, Wyspy Maluku (tzw. Wyspy Korzenne), resztę Azji i Afryki Zachodniej. Podobnie jak wiele przypraw, imbir był używany w procesie mumifikacji w starożytnym Egipcie.
Do Europy trafił w I wieku za sprawą Rzymian, którzy utrzymywali ścisłe kontakty handlowe z Indiami. Imbir szybko staje się „ulubieńcem” kuchni greckiej i rzymskiej. Jego pochodzenie, podobnie jak cynamonu lub goździków było pilnie strzeżone przez kupców i przez długi czas wierzono, że imbir był... korzeniem pieprzu.
Po upadku Rzymu kontakty handlowe z Indiami nieco osłabły, co odbiło się na cenie samego imbiru. W średniowieczu za pół kilograma imbiru można było kupić całą owcę. W XV wieku, po ponownym odkryciu Nowego Świata, imbir został przywieziony na Karaiby, gdzie były zgodnie warunki do jego uprawy.
Jest szeroko stosowany w kuchni Reunion i kreolskiej, ale także w Indiach, Chinach i całej Azji: Tajlandii, Indonezji, Wietnamie itp. Jest to jedna z najczęściej używanych przypraw do mieszanek przypraw, można ją znaleźć na przykład w garam masala, tandoori lub curry.
Dzisiaj największym producentem imbiru na świecie są Indie.
Jakie korzyści wynikają z jedzenia imbiru?
Imbir ma nie tylko doskonałe walory smakowe, ale przede wszystkim jego jedzenie daje wiele korzyści zdrowotnych dla organizmu.
Lecznicze i prozdrowotne właściwością kłącza imbiru były znane już w starożytności. W medycynie azjatyckiej imbir był praktycznie “lekiem na całe zło”. Wykorzystywany był przy leczeniu w różnorodnych schorzeń.
Imbir - zastosowanie w kuchni:
Imbir wykorzystywany jest w kuchni na wiele sposobów i w wielu formach. Najpopularniejsze jest jedzenie świeżego imbiru, ale również stosowany jest suszony imbir i sproszkowany.
- Imbir w proszku i suszony w kawałkach przede wszystkim stosowany jest do aromatyzowania herbaty. W połączeniu z cytryną stanowi rozgrzewający napój, szczególnie w sezonie jesienno zimowym.
- Imbir w formie sproszkowanej można stosować jako przyprawę do mięs, warzyw,ryb, sałatek, rosołu. Jego zastosowanie rozciąga się na wszystkie potrawy, od przystawek po deser. Oczywiście nie należy przesadzać z ilością dodawanego imbiru, bo jest to dość mocna i wyrazista przyprawa. Nadaje się do wszystkich warzyw: cukinii, papryki, porów, rzodkwi japońskiej itp.
- świetnie smakuje z owocami morza: krewetkami, homarami i z rybami.
- doskonale sprawdza się również jako dodatek do kompotów i napojów czekoladowych.
- Świeży imbir chętnie wykorzystywany jest do przygotowywania wszelkiego rodzaju syropów, soków czy napojów.
- w kawałkach można dodawać do wypieków i pierników czy ciasteczek korzennych, a także w przygotowywania konfitur oraz kompotów.
Przeciwwskazania, alergie, środki ostrożności:
Kłącze może być spożywane przez wszystkich bez problemu. Z jedzenia imbiru powinny z pewnością zrezygnować osoby, u których zdiagnozowano wrzody (może zaburzać pracę jelit), zaburzenia krzepliwości krwi (w połączeniu z lekami może powodować gwałtowne krwawienia) i kamienie żółciowe (powoduje nadmierne wydzielanie żółci).
Wyeliminować lub ograniczyć spożycie imbiru powinny również osoby, które zażywają leki przeciwzakrzepowe, barbiturany, beta-blokery i leki insulinowe.
Kobiety w ciąży mogą jeść imbir, ale w stosunkowo małych dawkach (2 g proszku imbiru dziennie), ponieważ jedzony w nadmiarze może wywołać skurcze macicy.
Inne opcje
Składniki
Składniki: imbir suszony, fruktoza.
Produkt może zawierać: sezam, orzeszki ziemne i inne orzechy, dwutlenek siarki i gluten. Co to znaczy ?
Kraj pochodzenia: Tajlandia
Indeks glikemiczny: 15
Producent: Go4taste I.Dyląg Allegro Sp.J Bonarka 21, 30-415 Kraków
Wartość odżywcza / 100 g
Wartość energetyczna | 1465 kJ/ 350 kcal |
Tłuszcz | 0,0 g |
w tym kwasy tłuszczowe nasycone | 0,0 g |
Węglowodany | 85 g |
w tym cukry | 62 g |
Błonnik | 4 g |
Białko | 0,0 g |
Sól | 0,0 g |
Komentarze 0