Lubisz pastę migdałową? To nasz artykuł jest właśnie dla Ciebie! Z dzisiejszego wpisu dowiesz się, z czym można jeść pastę migdałową? Odpowiedź jest jednoznaczna ze wszystkim, na co masz ochotę. Masło migdałowe możesz jeść z tymi sami produktami, co każde inne masło orzechowe. Oczywiście jednym z najlepszych sposobów na znalezienie idealnego smaku jest eksperymentowanie. Poniżej przedstawiamy nasze sprawdzone połączenia z pastą migdałową.
Jak jeść pastę migdałową?
Masło migdałowe ma kremową konsystencję, dzięki temu podkreśli smak niemal wszystkich wypieków. Możesz go użyć zarówno, jako dodatek do porannych tostów, jak i bułeczek, naleśników, gofrów, a nawet babeczek (możesz przygotować smaczne babeczki z dodatkiem masła orzechowego). Pastę migdałową możesz jeść ze świeżymi owocami, np. bananem, jabłkiem. Podkreśli smak suszonych owoców np. moreli czy śliwek i orzechów. Podbije również smak przypraw takich jak cynamon, kardamon. Możesz również użyć masła migdałowego do słodkich wypieków np. babeczek, ciast czy ciasteczek. Jak jeść pastę migdałową?
Pasta migdałowa jako dodatek do zdrowych przekąsek
Jeśli wolisz masło migdałowe w wersji płynnej, to polecamy jako dodatek do koktajli, czy smoothie. Do takiego koktajlu dodaj mrożone owoce i zieleninę, np. liście szpinaku. Pasta migdałowa świetnie smakuje w połączeniu np. ze świeżym selerem, papryką, a nawet chrupkim pieczywem. Masło migdałowe podkreśla również smak jogurtu naturalnego i domowej granoli.
5 pomysłów na wykorzystanie pasty migdałowej
Masło migdałowe jest bardzo smaczne i zdrowe, jeśli nie chcesz jeść go tylko jako dodatek do kanapki, to wypróbuj nasze sprawdzone sposoby na wykorzystanie pasty migdałowej zarówno do słonych, jak i słodkich potraw. Poniżej przedstawiamy nasze sprawdzone tipy na dodanie pasty migdałowej do różnorodnych posiłków.
Dania śniadaniowe i brunchowe
Jeśli chcesz zjeść świetne tosty francuskie, to przygotuj kanapki z dżemem i masła migdałowego. Następnie takie kanapki zanurz w roztrzepanym jajku z mlekiem, a następnie usmaż. Możesz również użyć masła migdałowego do przygotowania domowego koktajlu w stylu Nata Applemana zapalonego biegacza i kulinarnej amerykańskiej gwiazdy. Masło migdałowe możesz również dodać do wykonania domowych batoników granoli.
Dipy
Jeśli chcesz zmienić swój humus, to dodaj do niego masło migdałowe. Podawaj z plasterkami suszonego jabłka.
Sosy i różne dressingi
Masło migdałowe możesz dodać do sosu winegret, który użyjesz do surówek z marchewki, jarmużu lub kapusty. Masło migdałowe możesz dodać do domowego orzechowego pesto. Możesz również dodać pasty z pestek dyni, suszonego chili, czosnkiem i octem – uzyskasz sos pipián.
Danie główne
Masło migdałowe możesz również dodać do gulaszu lub puree. Migdałowy smak podkreśli smak słodkich ziemniaków, dynii piżmowej, marchewki. Nadaje delikatnego smaku potrawom mięsnym (typu gulasz lub potrawka).
Różnorodne desery
Masło migdałowe świetnie sprawdzi się do słodkich wypieków, takich jak m.in. ciasto czy ciasteczka. Możesz posmarować nimi domowy mazurek keto. Możesz dodać masło migdałowe do lukru. Dzięki temu uzyskasz głęboki słodki lekko orzechowy smak.
Sprawdzone nietypowe przepisy z użyciem pasty migdałowej
Pieczone ziemniaki z masłem migdałowym
Polacy uwielbiają ziemniaki. Można pokusić się o stwierdzenie, że jest to nasze narodowe warzywo. Pieczone ziemniaki z masłem orzechowym są bardzo smaczne. Danie można serwować zarówno na śniadanie, jak i jako przystawkę.
Składniki:
- 2 bataty
- 2 łyżki masła orzechowego
- 1 banan
- 2 łyżeczki nasion chia
- cynamon i sól morska do smaku
Sposób przygotowania:
- Piekarnik rozgrzej do 180°C. Blachę wyłóż papierem do pieczenia.
- Ziemniaki umyj. Banany umyj i pokrój na plasterki.
- W ziemniakach zrób kilka malutkich dziurek. Ułóż je na blaszce i piecz przez 45 do 60 minut (muszą być miękkie). Pozostaw ziemniaki do ostygnięcia na 5-10 minut.
- Po upływie tego czasu delikatnie rozetnij ziemniaki nożem, posyp sola morską. Włóż masło migdałowe, posyp nasionami chia i bananem. Od razu podawaj.
Domowe batoniki granola
Jeśli lubisz zdrowe jedzenie, to domowe batoniki granola są dla Ciebie idealną propozycją. Orzechy nerkowca możesz zastąpić dowolnymi orzechami, które masz w domu.
Składniki:
- 250 g orzechów nerkowca
- 225 daktyli
- 50 g masła migdałowego
- 30 g mąki kokosowej
- 100 g syropu klonowego
- 150g wiórków kokosowych
- 300 g ciemnej czekolady
- 2 łyżki oleju kokosowego
Sposób przygotowania:
- Czekoladę posiekaj.
- Daktyle posiekaj.
- W robocie kuchennym zmiel na pył orzechy. Dodaj daktyle, mąkę kokosową, syrop klonowy, wiórki kokosowe.
- Z powstałej masy uformuj batoniki o grubości 2 cm. Przechowuj w lodówce przez 6 do 9 godzin.
- Czekoladę rozpuścić z olejem. Gotową polewą polej batoniki.
- Przechowuj w lodówce.
Kokosowe curry z masłem migdałowym
Poniżej przedstawiamy przepis na zupę curry rodem z północnej Karoliny w USA. Jest bardzo smaczna i rozgrzewająca.
Składniki:
- 250 g batatów
- 2 łyżeczki curry w proszku
- 2 puszki mleczka kokosowego
- 3 łyżki masła migdałowego
- 1 łyżka pestek dyni
- 2 łyżki rodzynek
- 1 łyżeczka świeżego imbiru
- ½ łyżki oleju
- sól i pieprz do smaku
Sposób przygotowania:
- Ziemniaki umyj. Obierz i pokrój w drobną kostkę.
- Na patelni rozgrzej olej. Dodaj ziemniaki, imbir i curry. Smaż około 3 minut.
- Dodaj mleczko kokosowe, masło migdałowe, dopraw. Mieszaj do chwili połączenia się składników. Zagotuj. Gotuj na wolnym ogniu przez około 15 minut.
- Przed podaniem posyp pestkami dyni i rodzynkami.